behnevis
07 بهمن 1401 - 12:24

غلامی: با کارنامه‌ای که یزدانی دارد، پارتی‌بازی هم کنند، حقش است!

نفر سوم وزن ۸۶ کیلوگرم مسابقات کشوری تاکید کرد که اگر بعد از اول شدن در تورنمنت بین‌المللی حسن یزدانی از حضوردر جام تختی معاف شود کاملا حق اوست؛ او خودش را قبلا اثبات کرده و حقش هست از هر مسابقه‌ای معاف شود.

سجاد غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره سوم شدنش در مسابقات قهرمان کشوری به عنوان اولین مرحله از چرخه انتخابی تیم ملی اظهار داشت: خوب شد سهمیه جام تختی را گرفتم. مسابقات سطحش خیلی بالا بود. من 6 دور کشتی گرفتم و سوم شدم.

وی که با قبول شکست مقابل علیرضا کریمی به گروه شانس مجدد رفت و شانس اول شدن را از دست داد، درخصوص این مبارزه تاکید کرد: رقابت نزدیکی با کریمی داشتیم، داشتم او را می‏‌بردم اما یک اشتباه کردم و همان باعث شد ببازم. 20 ثانیه مانده به انتهای کشتی، می‌خواستم پایم از تشک بیرون نرود و زانویم را روی تشک گذاشتم که او پشتم پرید و خاکم کرد تا این مبارزه 3-3 به سود او تمام شود.

غلامی در مورد کشتی سوم پنجمی‌اش هم ادامه داد: نفر اول مازندران را بردم. بدنم خیلی خوب بود با برنامه علیرضا رضایی پیش رفتیم و خیلی هم سرحال بودم که متاسفانه آن کشتی نزدیک را به کریمی واگذار کردم.

این کشتی‌گیر 23 ساله کرجی که در مسابقات امیدهای جهان نیز عضو تیم ملی بود، درباره اینکه حسن یزدانی به دلیل کسب مدال نقره جهان، طبق چرخه از جام تختی وارد مسابقات داخلی می‌شود، گفت: شاید اگر حسن یزدانی در تورنمنتی که اعزام می‌شود، قهرمان شود و از حضور در جام تختی معاف شود و مستقیم به مرحله نهایی انتخابی تیم ملی برود.

غلامی در واکنش به این موضوع که همه کشتی‌گیران غیر از دارندگان مدال طلای سال 2022 جهان باید در جام تختی کشتی بگیرند، اضافه کرد: انصافا با کارنامه‎ای که حسن یزدانی دارد هرگونه پارتی بازی و استثنا قائل شدن، حق اوست. او خودش را اثبات کرده و حقش هم هست از مسابقه‌ای معاف شود.

وی با اشاره به اینکه یک بار در لیگ با حسن یزدانی کشتی گرفته است، گفت: من در تیم استقلال بودم و شرایط بدی را در فینال تجربه کردیم، آن بحث‌ها سر کشتی گرفتن و نگرفتن ما پیش آمد و از یک سو می‌گفتند باید کشتی بگیرید وگرنه محروم می‎شوید و از سوی دیگر می‌گفتند نباید کشتی بگیرید. با این حال، من از حسن یزدانی امتیاز گرفتم، هر چند که با اختلاف بالا هم باختم اما من تنها کسی بودم که در لیگ از یزدانی پوئن گرفتم و 12-2 به او باختم.

غلامی در خاتمه درباره امیدش به کسب مقامی بهتر در جام تختی عنوان کرد: کشتی ورزش بی‌رکوردی است و آدم تا ثانیه آخر نمی‌داند برنده است یا بازنده، مثل همین اتفاقی که درر مسابقات کشوری برای من رخ داد. در روزهای پایانی این ماه قرار است در مسابقات باشگاه‌های جهان کشتی بگیرم و بعد هم همه تلاشم را خواهم کرد که به دوبنده تیم ملی برسم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1000564