behnevis
06 بهمن 1401 - 17:37

تحقق صد درصدی اشتغال در تویسرکان

فرماندار شهرستان تویسرکان گفت: تعهد اشتغال امسال تویسرکان صد درصد تا پایان دی ماه تحقق یافته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از تویسرکان حسین افشاری بعداز ظهر امروز در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری با بیان اینکه اولویت شهرستان رفع دو مشکل عمده بیکاری و گرانی است اظهار کرد: با تلاش دستگاه‌های تویسرکان تعهد اشتغال امسال این شهرستان براساس تعهد توسعه یافته صد درصد تا پایان دی ماه تحقق یافته است.

وی افزود: تعهد حداقلی اشتغال شهرستان یک‌هزار و ۶۵۰ شغل و تعهد حداکثری آن یک‌هزار و ۸۷۷ شغل بوده که امروز این تعهد را با ایجاد یک‌هزار و ۸۸۱ شغل به طور کامل انجام دادیم.

فرماندار تویسرکان با اشاره به رضایت‌مندی از عملکرد بانک‌ها و تاکید بر اینکه باید کمک کنیم مشکل ضمانت و پرداخت کمتر شود گفت: اشتغال ایجاد شده از سوی دستگاه‌های عامل به موقع در سامانه ثبت شود.

وی با بیان اینکه معنای اشتغال این است که  فرد کار مشخصی انجام دهد و حقوقی که دریافت می‌کند حداقل برابر حقوق تصویبی مراجع رسمی باشد افزود: بر همین اساس اشتغال پایدار مد نظر دولت است و از اشتغال ثبت شده دستگاه‌ها با این پیش فرض تشکر می‌کنیم؛ اگر ابهامی در این باره وجود دارد حتما بررسی و رفع شود.

افشاری با اشاره به راستی‌آزمایی اشتغال‌های ثبت شده گفت: به طور مثال در دهه فجر اعلام کردیم هر دستگاه گزارشی از اشتغال ثبت شده را با حضور خبرنگاران ارائه دهد که اگر اشتغال واقعی بود ثبت شود.

وی با بیان اینکه سامانه جدید دولت نیز طراحی شده که باید کد ملی کارگاه و... برای فرد شاغل ثبت شود ادامه داد: اشتغال‌های موقتی چون معادل میزان فلان هکتار آبیاری تحت فشار شغل ایجاد شده، مد نظر ما نیست که برخی آن را مطرح می‌کنند.

افشاری در ادامه با اشاره به اینکه ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات تبصره ماده ۱۶ استان همدان و بیشتر برای دهک یکم تا پنجم لحاظ شده است گفت: بنیاد علوی ۳۰ میلیارد تومان برای شهرستان تویسرکان از تبصره ماده ۱۶ پیش بینی کرده است.

وی تصریح کرد: اگر مدیران دستگاه‌های حمایتی این تسهیلات را نتوانند جذب کنند دیگر شهرستان‌های استان با ارائه طرح آن جذب می‌کنند بنابراین باید این مهم مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/۸۹۰۱۰

منبع: فارس
شناسه خبر: 999735